Koyun Altlığı Üreticisi – Erdinç Plastik Hayvan Altlığı

Play Video

erdinç plastik

Koyun Ve Hayvan Altlığı

Gelişen Teknoloji sayesinde artık koyunlarımız, keçilerimiz buzağılarımız, hayvanlarımız ve evcil hayvanlarımızın sağlıklarını daha fazla düşünülmekte! Onlar için de çeşitli ürünler üretilmektedir. Buzağı, koyun, keçi, köpek ve kedilerin altlarının kuru kalmasını sağlayan, birbirine geçmeli özel şekilde üretilmiş ve son derece dayanıklı hayvan altıkları sayesinde hayvanlar daha kuru ve sağlıklı ağıllarda ya da ahırlarda yaşamaktadırlar.

Hayvan ağırlığı oranında yük taşıma kapasitesine sahip 5 santimetre yüksekliğinde olan koyun altlıkları ve hayvan altlıkları kullanımları çok kolay ve hijyeniktir. Hayvanların betondan, ıslak zeminden ve çeşitli bulaşıcı hastalıklardan koruyan ve hayvanların sağlıklarını bozacak birçok mikrobik olaydan uzak tutmaya yarayan koyun altlığı hayvanların daha temiz ve daha sağlıklı ortamlarda yaşamalarını sağlamaktadır.

Ayrıca bunlar birbirine geçmeli takıldığı anda çıkması için yukarı doğru hareket ettirilmesi suretiyle çıkabilen hayvanların altında sağlam bir zemin oluşturan altlıklardır. Hayvan yatağı olarak da bilinen ayrıca ülkemizde birçok hayvanın altını kuru tutmada kullanılan ve sağlıklı kalmasına sağlayan bu hayvan altlıklar bakanlık tarafından da onaylanmaktadır.

Koyun Altlığı Sağlık Açısından Avantajları

Hayvan altlıkları, koyun altlığı sayesinde koyunların vücutları betona maruz kalmadan, üşümeden herhangi bir mikrobik olaya bulaşmadan sağlıklı bir şekilde yaşamalarını sağlamaktadır. Ayrıca hayvanın bedenine dışkı, idrar bulaşmamak da hayvanın sağlığı ve hijyenik daha fazla korunmaktadır. Özellik ve süt sağımı yapılan hayvanların memelerinde ve diğer bölgelerine daha sağlıklı daha hijyenik bir pozisyon oluşturduğu için bu hayvanların sütleri ürünleri daha temiz ve daha hijyenik olmaktadır.

Koyun Altlığının En Önemli Özellikleri

Yazın sıcaktan, kışın aşırı soğuktan korunması hayvanın üşümesini ve hayvanın bulunduğu ortamda sağlıklı ve kalmasını sağlamaktadır. Yurdumuzda birçok kesimde kapalı ve açık olarak koyun ağılları bulunmaktadır. Koyunculuk yapılan ve her bölge için uygun olan koyun altlıkları, alt tipleri için çok güzel ve ideal koyun altlıkları üretilmektedir. Koyunculuk yapılan bölgelerde koyun ağıllarının altlarına zemin döşemesi olarak ve delikli olarak üretilen ve sıvıları aşağı aktaran hayvanın altını kuru ve sıcak tutan ve diğer atıkları altta biriktiren hayvan altının temizlenmesinde çok büyük kolaylık sağlayan koyun altlıkları ülkemizde revaçta olan ve kullanılması kolay olay malzemelerdir.

Koyun Altlığı Ne İşe Yarar

Hayvanların altlık sorunu ortadan kaldırır. Gübre veya farklı hayvan dışkılarının kurutulup hayvan altına tekrardan serilmesi gibi zahmetli işlerden üreticiyi kurtarır. Hayvanların daha sağlıklı temiz kalmalarını sağlar, bu şekilde daha hijyenik bir ortam oluşur. Hayvanların vücutları ıslaklık oluşmadığı için kuru kalır ve hayvan üşümez ve daha dayanıklı olur. Hastalıklara karşı direncini artırır, yavruların ölümlerini azaltır.

Soğuktan ve sıcaktan etkilenmez ve etkileri daha minimuma düşürür. Demonte bir sistem olarak üretildiği için kullanımı ve ekleme çıkarması kolayca yapılabilir. Enfeksiyon oluşturmaz ve temizlemesi son derece çok kolay olur. Uzun yıllar kullanıma elverişli ve sağlam olarak üretilmektedirler. Tırnaklarını düzgün gelişimine yardımcı olduğu gibi hayvanın yavrularını ishal ve panomi gibi önemli hastalıklardan da korur. Ayrıca yeni doğmuş buzağı ve hayvan yavrularının göbek enfeksiyonlarını azalttığı için yeni doğmuş hayvan kaybını en aza indirir.

Ortopedik yapıda oluşur ve rahat pozisyon sağlaması dolayısıyla hayvana rahat ve kullanışlı bir ortam sağlar. Hayvanın yatış ve kalkışlarında ayakları kaymadığı için herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermez. Koyun altlığı rahatsızlık vermez onların konforu sağlar. Küçükbaş hayvanlar, keçi, koyun, köpek, kedi gibi tüm hayvanların atıklarında kullanımda son derece uygundur. Doğal yaşam alanları olan bölgelerde daha çok kullanım sağlar.

Ayrıca ölçü olarak 25 santim 50 santim ölçülerinde olduğu için karo gibi döşenir ve aynı şekilde çok kolay tekrardan sökülüp tamir edilebilir. Beton zemin üzerinde döşenmesi asla tavsiye edilmez, çünkü beton zeminde bir süre sonra mikrobik olaylar ve hayvana zarar verecek şeyler oluşabilmektedir. Diğer bir taraftan da beton zemin daha soğuk ve hayvanı üşüteceği için hayvanın alt zeminin toprak olması gerekmektedir. Bu koyun altlığı yükselti şeklinde belli bir mesafe ile yerleştirilmesi gerekmektedir, temizlenmesi için bu zorunludur.

Koyun Altlığı Üretim Şartları

Koyun altlığı üretimleri olarak tüm hayvan altlıkları gibi hayvanların kilolarının hesaplanması ve bu kiloyu taşıma kapasitesine göre üretilmektedir. Bunların üretilmesinde kullanılan maddeler kauçuk ve daha sağlam maddelerden oluşmaktadır. Çeşitli kalite ve ebatta üretilebilen bu koyun altlıkları aslında uygulamak istediğiniz zemine göre de değişiklik göstermektedir.

En iyi ve en güzel koyun altlıkların uygulanması için öncelikle zeminin düzenlenmesi ve buna göre ayarların yapılması gerekmektedir. Altlık olarak kullanılan sap, saman ve diğer şeyler zaman içinde hayvana sıkıntı yaratmaktadır. Izgaralı sistem ise ahşap yapımdan daha sağlıklı ve bakteri üretmeyecek için özel fırça ve özel ekipmanlarla temizlenmesi çok kolay olmaktadır. Kalite ve standartları üretim yapılan yerlere göre değişim gösterse de binlerce ürün arasında en sağlıklı olanını tercih etmelisiniz.

Ebatları ve kullanım alanlarına uygun olan ve sizin ihtiyacınıza cevap veren ürünler olmalıdır! Ürünün sağlıklı olması ve bakteri oluşumuna karşı özel yapıda olması hayvan sağlığını korumaktadır. Standart ölçülerde üretilen ve binlerce ağıl ve ahırda kullanılan ürünler daha dazla verim kazandırmaktadır. Ülkemizde gelişen ve çok kaliteli üretim yapan hayvan altlığı sektörü bu alanda üreticiye büyük destek sunmaktadır. Koyun ve hayvan sağlığı için önemli bir destek vermektedir.

 

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı