Koyun Altlığı Üreticisi – Erdinç Plastik Hayvan Altlığı

kEÇİ altlığı

Keçi altlık sorununu ortadan kaldırır. Gübre veya farklı hayvan dışkılarının kurutulup hayvan altına tekrardan serilmesi gibi zahmetli işlerden üreticiyi kurtarır. Hayvanların daha sağlıklı temiz kalmalarını sağlar, bu şekilde daha hijyenik bir ortam oluşur. Hayvanların vücutları ıslaklık oluşmadığı için kuru kalır ve hayvan üşümez ve daha dayanıklı olur. Hastalıklara karşı direncini artırır, yavruların ölümlerini azaltır.

Play Video
Play Video
Play Video
Play Video

Keçi Altlığı Ne İşe Yarar

 Hayvanların altlık sorunu ortadan kaldırır. Gübre veya farklı hayvan dışkılarının kurutulup hayvan altına tekrardan serilmesi gibi zahmetli işlerden üreticiyi kurtarır. Hayvanların daha sağlıklı temiz kalmalarını sağlar, bu şekilde daha hijyenik bir ortam oluşur. Hayvanların vücutları ıslaklık oluşmadığı için kuru kalır ve hayvan üşümez ve daha dayanıklı olur. Hastalıklara karşı direncini artırır, yavruların ölümlerini azaltır.

Soğuktan ve sıcaktan etkilenmez ve etkileri daha minimuma düşürür. Demonte bir sistem olarak üretildiği için kullanımı ve ekleme çıkarması kolayca yapılabilir. Enfeksiyon oluşturmaz ve temizlemesi son derece çok kolay olur. Uzun yıllar kullanıma elverişli ve sağlam olarak üretilmektedirler. Tırnaklarını düzgün gelişimine yardımcı olduğu gibi hayvanın yavrularını ishal ve panomi gibi önemli hastalıklardan da korur. Ayrıca yeni doğmuş buzağı ve hayvan yavrularının göbek enfeksiyonlarını azalttığı için yeni doğmuş hayvan kaybını en aza indirir.

Ortopedik yapıda oluşur ve rahat pozisyon sağlaması dolayısıyla hayvana rahat ve kullanışlı bir ortam sağlar. Hayvanın yatış ve kalkışlarında ayakları kaymadığı için herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermez. Keçi altlığı rahatsızlık vermez onların konforu sağlar. Küçükbaş hayvanlar, keçi, koyun, köpek, kedi gibi tüm hayvanların atıklarında kullanımda son derece uygundur. Doğal yaşam alanları olan bölgelerde daha çok kullanım sağlar.

Ayrıca ölçü olarak 25 santim 50 santim ölçülerinde olduğu için karo gibi döşenir ve aynı şekilde çok kolay tekrardan sökülüp tamir edilebilir. Beton zemin üzerinde döşenmesi asla tavsiye edilmez, çünkü beton zeminde bir süre sonra mikrobik olaylar ve hayvana zarar verecek şeyler oluşabilmektedir. Diğer bir taraftan da beton zemin daha soğuk ve hayvanı üşüteceği için hayvanın alt zeminin toprak olması gerekmektedir. Bu koyun altlığı yükselti şeklinde belli bir mesafe ile yerleştirilmesi gerekmektedir, temizlenmesi için bu zorunludur.

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı